۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۵۷ ب.ظ

اتاق بازرگانی همدان: سازمان راهداری میزان پیمایش کامیون ها را اشتباه محاسبه می کند

اتاق بازرگانی همدان: سازمان راهداری میزان پیمایش کامیون‌ها را اشتباه محاسبه می‌کند


به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، ابوالفضل پناهی در سومین کمیسیون حمل‌و‌نقل لجستیک اتاق بازرگانی همدان با اشاره به صدور بارنامه‌های جعلی، گفت: براساس قانون مقرر شده است در صورت صدور بارنامه جعلی توسط شرکت های حمل و نقل کالا از فعالیت شرکت جلوگیری و در صورت تکرار پروانه فعالیت آنان باطل خواهد شد.

وی با بیان اینکه سهمیه تعیین شده سوخت پاسخگوی مصرف شرکت‌های حمل‌و‌نقل نبوده و متاسفانه کیلومتر راه (پیمایش) در سازمان راهداری، مورد اعتراض این شرکت‌ها است، عنوان کرد: بسیاری از مسیرها به کمربندی تبدیل و طولانی شده اما هنوز مسیر قبلی را در میزان پیمایش محاسبه می‌کنند که نیازمند اصلاح است.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل لجستیگ اتاق بازرگانی همدان با بیان اینکه رانندگان بدون بارنامه اگر قانون رعایت نکنند دریافت سوخت براساس پیمایش برای آنها بسیار سخت خواهد بود، بیان کرد: باوجود برخی سهمیه‌بندی‌های صورت گرفته اما شرکت‌های حمل‌و‌نقل خواستار شفاف‌سازی نحوه تخصیص سهمیه سوخت (گازوئیل) خود هستند، زیرا نمی‌توانند زیر مجموعه خود را در این زمینه قانع کنند.

وی خاطر نشان کرد: تجربه حاکی از آن است که  بخش خصوصی با کارشناسان بخش دولتی باید وارد مذاکره شوند تا اطلاع یابند که این تخصیص سهمیه چگونه شکل پیدا کرده است تا دستورالعمل و منطق آن مشخص شود، سپس آسیب های آن شناسایی و پیشنهاد برای اصلاح آن ارائه شود.

وی همچنین در خصوص باربرگ‌های صادره از سوی شهرداری برای حمل کالا نیز گفت: کاربرگ سند حمل بارالکترونیک است و تنها مجوزی برای حمل کالا و باربری درون شهری است و هیچ‌گونه اعتبار قانونی برای حمل بار برون شهری ندارد.

بیشتر بخوانید:   وام خرید مسکن 2برابر شد/ وام 1.9میلیاردتومانی به چه کسانی پرداخت می شود؟

در ادامه جلسه نیز معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان همدان نیز گفت: صدور باربرگ باید به شکلی باشد که امکان صدور بار از داخل شهر همدان به شهر دیگری وجود نداشته باشد و حمل بار برون شهری مطابق با بارنامه صورت گیرد.

عظیمی افزود: کامیون‌داران برای دریافت بارنامه باید به شرکت‌های حمل و نقل مراجعه کنند و با صدور هرگونه بارنامه جعلی برخورد جدی خواهد شد و سهمیه گازوئیل آن بارنامه حذف می‌شود.

وی با بیان اینکه کامیون‌ها در راستای دریافت سوخت دو دسته هستند اذعان کرد: کامیون‌های برون شهری تحت پوشش راهداری هستند و باید بارنامه دریافت کنند و اما کامیون‌های دورن شهری از طریق سامانه شهرداری و باربرگ کارت سوخت شارژ خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت از محل بارنامه‌های صوری، برنامه‌ریزی شده کامیون هایی که برای آنها بارنامه صادر می‌شود بر اساس سامانه‌های پایشی در مبداء و مقصد رصد شوند و تخصیص سهمیه سوخت هم بر همین مبنا صورت می گیرد.

عظیمی در پایان با بیان اینکه سوخت یارانه‌ای براساس پیمایش کامیون‌ها و خودروهای حمل بار صورت می‌گیرد، گفت: مالکان خودرو، سهمیه عملکردی را براساس بارنامه ها و صورت وضع خودرو (میزان پیمایش) دریافت می‌کنند و با این اتفاق توزیع عادلانه سوخت، ‌جلوگیری از قاچاق سوخت و نظم بیشتر حمل و نقل عمومی محقق شده است.

انتهای پیام/Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1144

مرتبط نوشته ها