۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۸:۱۲ ب.ظ

استانی که ۵۵ هزار تن لاستیک تولید می‌کند/ اردبیل قطب صادرات تایر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، یاسر عبداللهی عصر سه‌شنبه در مراسم افتتاح فاز جدید کارخانه تولید لاستیک در اردبیل اظهار کرد: روزانه یک‌هزار حلقه لاستیک در کارخانه بزرگ تولیدی در استان اردبیل روانه بازار مصرف می‌شود که در فاز جدید تولید لاستیک‌های خودروهای سنگین نیز مورد توجه و تمرکز تولیدکنندگان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، صادرات تایر اردبیل را با برند خاص به دورترین مناطق شاهد هستیم که در رایزنی‌های انجام شده این محصولات به کشورهای مجارستان، لهستان، روسیه، آلمان و کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: این واحد صنعتی که در تولید و عرضه محصولات لاستیک پیشرو و پیشقدم بوده در سه دهه اخیر از فعالیت خود توانسته فرصت اشتغال برای بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در فازهای مختلف فراهم آورد.

عبداللهی افزود: تولیدات این واحد تولیدی نیز به بیش از ۵۵ هزار تن ارتقا یافته و در طول سال امکان صادرات و عرضه سه میلیون حلقه تایر خودروهای سنگین نیز در این مجموعه فراهم آمده است.

وی حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه‌تعطیل را در سطح استان یادآور شد و خاطرنشان کرد: در ۲ سال اخیر ۱۱۶ واحد صنعتی و تولیدی با حمایت همه‌جانبه به چرخه تولید بازگشتند تا در سایه فعالیت آنها شاهد اشتغالزایی جوانان و عرضه محصولات متنوع به بازارهای داخلی و خارجی باشیم.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: امسال نیز با تاکید استاندار اردبیل بیشترین تاکید ما حمایت از واحدهای تولیدی مؤثر و راهگشا است که با شناسایی ۱۵ واحد تولیدی سعی داریم توان اشتغالزایی آنها را به یک‌هزار نفر ارتقا دهیم تا این تعداد به جمع باشگاه هزارتایی‌ها افزوده شود.

بیشتر بخوانید:   چراغ سبز بانک ها به تولید/ پول کارخانه‌ها به تهران می‌رود! - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانSource link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1155

مرتبط نوشته ها