۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۵۸ ب.ظ

اعلام جرم شورای رقابت علیه 13 نهاد عمومی غیر دولتی

اعلام جرم شورای رقابت علیه 13 نهاد عمومی غیر دولتی


به گزارش خبرگزاری تسنیم، سپهر دادجوی توکلی سخنگوی شورای رقابت گفت: موسسات و نهاد‌های عمومی غیردولتی تا سال 1397 اجازه داشتند که بیش از 40 درصد مالکیت داشته باشند، اما بعد از این تاریخ نباید بیش از 40 درصد مالکیت داشته باشند و موظف اند که روند واگذاری‌ها و یا گزارش آن را به شورای رقابت اعلام کنند. براساس ماده 72 و بند 1 ماده 79 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44، مجازات حبس و جزای نقدی برای مدیر ارشد نهاد‌های متخلف دیده شده است.

او ادامه داد: شورای رقابت هر شش ماه یکبار گزارش‌های نظارتی خود را از این نهاد‌ها مطالبه می‌کند. بعضا با مقاومت مواجه می‌شود و گاهی تفسیر‌های متفاوتی دارند و هیچ یک از این نهادها، بنیاد‌ها و شهرداری‌ها مایل نیستند که این اطلاعات را به راحتی در اختیار شورای رقابت قرار دهند.

توکلی گفت: شورای رقابت در مصوبه 551 خود 13 نهاد را مجرم تلقی می‌کند و برعلیه آن‌ها اعلامِ جرم می‌کند. این رویه در شعب دادگاه‌ها در حال رسیدگی است. برخی از این 13 نهاد حکم منع تعقیب، برخی محکوم شده اند و برخی هم در جریان هستند. این شورا مصمم به پیگیری این موضوع است و این اعلامِ جرم مقدماتی علیه این 13 نهاد آغازی است برای پیگیری‌های جدی شورای رقابت برای سالم سازی فضای اقتصادی کشور.

انتهای پیام/Source link

بیشتر بخوانید:   عرضه گوشت قرمز 9 درصد کاهش یافت

https://karokarkhaneh.ir/?p=1176

مرتبط نوشته ها