۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۳۵ ب.ظ

افتتاح نمایشی فرودگاه سقز در دولت حسن روحانی/ بذرپاش: دولت قبل پروژه ها را با 60 درصد پیشرفت افتتاح می کرد

افتتاح نمایشی فرودگاه سقز در دولت حسن روحانی/ بذرپاش: دولت قبل پروژه‌ها را با 60 درصد پیشرفت افتتاح می‌کرد


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح پروژه فرودگاه سقز، اظهار کرد: افتتاح ویدیوکنفرانسی فرودگاه سقز در دولت قبل و بدون فراهم شدن زیرساخت‌های آن یک کاری غیرحرفه‌ای بود.

وی با یادآوری این‌که پس از افتتاح حتی یک پرواز نیز از این فرودگاه انجام نشد چرا که از نظر ایمنی عملیات پرواز آماده نبود با انتقاد از اینکه برخی می گویند دولت قبل این فرودگاه را با 98 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل این دولت داد، افزود: در این فرودگاه دیوارهای اطراف و ساختمان‌های مورد نیاز نیز احداث نشده بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دولت قبل برخی پروژه‌ها با 60 تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی در روزهای واپسین عمر دولت افتتاح می‌شد گفت: بدون شک اگر فرودگاه سقز نیز از 98 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بود در دولت قبل بهره برداری و پروازها در آن انجام می‌شد.

بذرپاش بیان کرد: تلاش کردیم حداکثر ایمنی را در این فرودگاه رعایت کنیم چون ایمنی در امر پرواز یک اصل اساسی است و تا بسیاری از تجهیزات کمک ناوبری و برج مراقبت و شرایط حفاظتی نباشد امکان پرواز فراهم نخواهد شد.

وی درباره برخی اظهار نظرها درخصوص راه‌آهن همدان_ سنندج و پیشرفت بالای آن در دولت قبل، توضیح داد: برای افتتاح پروژه راه آهن سنندج نیز برخی از تکمیل بودن آن خبر می دهند در حالی که در دولت قبل اصلا این طرح راه نیفتاد تا دولت قبل بخواهد آن را تکمیل کنند. وقتی دولت قبل پروژه‌ای با 70 درصد پیشرفت افتتاح می‌کرد، حتما آماده بودن بالای 90 درصدی یک پروژه یک دروغ است. برخی با مطرح کردن این سخنان قصد دارند زحمات مدیران و مشاوران زحمتکش این دولت را زیرسوال ببرند.

بیشتر بخوانید:   هواشناسی ایران 1402/10/17؛ هشدار نارنجی بارش برف و باران برای 6 استان/ سامانه بارشی در راه ایران

وی یادآور شد: پس از سفر نخست رییس جمهور به استان کردستان و دستور ویژه وی برای تکمیل این طرح، استاندار و شرکت فرودگاهی پیگیری‌ها را انجام دادند و سایر امکانات لازم با توجه با شرایط جغرافیایی این فرودگاه از جمله برج مراقبت، سالن و عملیات پروازی آماده شد.

انتهای پیام/Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1126

مرتبط نوشته ها