۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۹:۲۳ ب.ظ

درخواست جهادکشاورزی برای تخریب برج های 5600 واحدی در جوار باغ گیاه شناسی


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم علی علیزاده علی‌آبادی رئیس مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور در نامه‌ای به سران سه قوه خواستار جلوگیری از تخریب باغ  ملی گیاه‌شناسی ایران به دنبال صدور مجوز ساخت 22 برج 38 طبقه با ساخت بیش از 5600واحد مسکونی در جوار ضلع شمالی این باغ از سوی شهرداری شد.

وی صدور این مجوز را تیر خلاصی به باغ ملی، به‌عنوان میراث علمی، تخصصی، طبیعی و فرهنگی کشور می‌داند. باغ  ملی گیاه‌شناسی ایران در حالی از سوی 22 برج در آستانه ساخت تهدید می‌شود که طبق قانون تنها می‌توان با فاصله‌ای مشخص و دور، پروانه ساخت ساختمان‌هایی را داد که در نهایت سه طبقه داشته باشند.

به گفته علیزاده، جهاد کشاورزی حاضر به دادن زمین معوض برای ساخت این برج‌ها شده است اما به رغم قوانین مشخص، ممنوع بودن ساخت‌‌ و سازها که خارج از توان اکولوژیک پایتخت است، این پیشنهاد  پذیرفته نشده است.

علیزاده می‌گوید: «امروز برای حفاظت از تنوع زیستی کشور چشم امید به دیوان عدالت اداری بسته‌ایم.» تاکنون مخالفت مقامات عالی‌رتبه کشور با ساخت این برج‌ها و دستور معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر توقف ساخت و سازها تا تصمیم‌گیری نهایی هنوز نتوانسته است سایه سنگین این ساخت و سازها را از روی باغ بردارد.

او می‌گوید:بسیار امیدوارم دیوان عدالت اداری در راستای حفظ این اثر ارزشمند ملی، از تمامی ظرفیت‌های موجود به منظور توقف این پروژه استفاده کند.

انتهای پیام/Source link

بیشتر بخوانید:   بازار داغ تخفیف در بازار راکد لوازم خانگی

https://karokarkhaneh.ir/?p=1043

مرتبط نوشته ها