۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۳۲ ب.ظ

درخواست یونیسف برای آتش بس فوری و حمایت مالی از کودکان غزه

درخواست یونیسف برای آتش‌بس فوری و حمایت مالی از کودکان غزه


به گزارش خبرگزاری تسنیم، یونیسف روز پنجشنبه در این گزارش هشدار داد “تشدید خصومت ها در نوار غزه تأثیر فاجعه باری بر کودکان و خانواده‌های آن‌ها و حتی نسل‌های بعدی خواهد داشت. “

در گزارش یونیسف آمده است: میزان مرگ و میر کودکان با سرعت نگران‌کننده‌ای در حال افزایش است- طبق گزارش ها بیش از 5000 کشته و هزاران نفر دیگر زخمی شده‌اند. بیش از 1.7 میلیون نفر در نوار غزه آواره شده‌اند که نیمی از آنها کودک هستند.

این سازمان افزود: آنها به آب، غذا، سوخت و دارو دسترسی کافی ندارند. خانه‌های آنها ویران شده و خانواده‌هایشان از هم پاشیده شده است.

در ادامه گزارش یونیسف آمده است: حتی جنگ ها هم قوانینی دارند. هیچ کودکی نباید از خدمات ضروری محروم شود و دسترسی آن‌ها به کمک‌های بشردوستانه قطع شود. هیچ کودکی نباید گروگان گرفته شود یا به هیچ وجه در درگیری‌های مسلحانه استفاده شود. بیمارستان‌ها و مدارس باید در برابر بمباران محافظت شوند و طبق قوانین بشردوستانه بین المللی از آنها برای مقاصد نظامی استفاده نشود. این خشونت‌ها برای کودکان و جوامعی که در نسل‌های آینده (در این منطقه) تشکیل می‌شود، هزینه سنگینی خواهد داشت.

یونیسف برای رسیدگی به وضعیت کودکان در فلسطین، خواستار “آتش بس فوری و طولانی مدت بشردوستانه” شد.

این سازمان همچنین خواستار “دسترسی ایمن و بدون محدودیت به نوار غزه و در داخل آن برای رساندن کمک‌های بشردوستانه به جمعیت آسیب دیده در هر کجا که هستند، از جمله در شمال (این منطقه) شد.”

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل در ادامه نوشت: تمام گذرگاه‌هایی که دسترسی به سوخت کافی و اقلام مورد نیاز برای راه اندازی و بازسازی زیرساخت های ضروری و تجهیزات تجاری ایجاد می‌کنند، باید باز شوند. حمل و نقل ایمن برای کارکنان سازمان‌های بشردوستانه و تدارکات ارسالی در سراسر نوار غزه باید تضمین شود و شبکه‌های مخابراتی قابل اعتماد برای هماهنگی این تلاش‌ها باید در دسترس باشد.

بیشتر بخوانید:   تله مالیاتی در بودجه 1403/ حقوق بگیران نقره داغ می شوند؟

یونیسف همچنین خواستار “آزادی فوری، ایمن و بدون قید و شرط همه کودکان ربوده شده و پایان دادن به هرگونه تجاوز شدید علیه همه کودکان، از جمله کشتار و معلول کردن کودکان” شد.

این سازمان گفت: باید به ما اجازه داده شود تا کمک‌های نجات بخش خود را در مقیاس بزرگ ارائه دهیم، به خصوص در جایی که دسترسی محدودتر است. یونیسف و شرکای خود تدارکات اضطراری از جمله آب، داروها و تجهیزات نجات دهنده را ارسال کرده اند، اما برای برآورده کردن نیازهای غیرنظامیان بسیار بیشتر از این نیاز است.

گزارش یونیسف در حالی منتشر شد که وزارت بهداشت غزه روز جمعه اعلام کرد شمار شهدای فلسطینی در پی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از 7 اکتبر به 21507 نفر رسیده و تعداد زخمی‌ها نیز 55915 نفر شده است.

به گفته این وزارتخانه، همچنین طی 24 ساعت گذشته 187 نفر شهید و 312 تن دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1201

مرتبط نوشته ها