۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۹:۱۷ ب.ظ

قیمت زمین خانوارهای مشمول طرح جوانی اعلام شد

قیمت زمین خانوارهای مشمول طرح جوانی اعلام شد


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تقی رضایی اظهار کرد: شرایط واگذاری زمین به  خانواده‌های دارای سه فرزند در قالب دو قانون طرح جوانی جمعیت ابلاغ شده است که یک قانون در رابطه با خانواده‌های دارای سه فرزند است که فرزند سوم آنها بعد از ابلاغ قانون به دنیا آمده باشد و یک قانون هم امسال مصوب شده که اگر خانواده‌ها دارای 4 فرزند زیر 20 سال  باشند مشمول طرح جوانی جمعیت و دریافت زمین یا مسکن می‌شوند.

وی ادامه داد: طبق این قانون قطعات زمینی که ارائه شده در شهرهای کمتر از 500 هزار نفر است و نرخ باروری آنها باید طبق قانون باشد.

وی افزود: در این زمینه سازمان ملی زمین و مسکن شرایط عادلانه‌ای را فراهم کرده و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه وشهرسازی  طبق نامه‌ ابلاغی قیمت زمین را مشخص کرد. 

معاون املاک حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن بیان کرد: طبق بخش‌نامه ابلاغ شده ارزش اراضی در نظر گرفته شده برای خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت یک میلیارد و 172 میلیون تومان است که در صورت بالا بودن ارزش زمین از قیمت تعیین شده به صورت مشاعی این اراضی به دو یا سه خانواده واگذار می شود.

رضایی گفت: صرفا هزینه‌های آماده‌سازی  از جمله تحصیل‌، جدول‌سازی و آسفالت از متقاضیان دریافت می‌شود و افراد پس از 2 سال تنفس طی 8 سال به صورت اقساطی این هزینه‌ها را می‌پردازند.

انتهای پیام/Source link

بیشتر بخوانید:   بازنشسته نگون‌بخت در صدارت نوبخت

https://karokarkhaneh.ir/?p=1199

مرتبط نوشته ها