۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۸:۳۱ ب.ظ

موافقت دولت با افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان/ تقدیم بخش دوم لایحه بودجه به مجلس در روزهای آینده

موافقت دولت با افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان/ تقدیم بخش دوم لایحه بودجه به مجلس در روزهای آینده


به گزارش خبرگزاری تسنیم، «داود منظور» در خصوص تغییرات کمیسیون تلفیق مجلس در لایحه بودجه 1403 و افزایش حقوق کارمندان به 20 درصد گفت: افزایش حقوق و دستمزد باید متناسب با ظرفیت‌های تأمین مالی باشد و هدف دولت این است که بودجه غیر تورمی بسته شود.

منظور توضیح داد: قطعاً مردم راضی نخواهند بود که میزان حقوق و دستمزد را بالا ببریم، اما از روش‌های تورمی مانند روش‌های قرضه‌ای یا با استفاده از ظرفیت‌های نظام بانکی بخواهیم کسری بودجه دولت را تأمین کنیم، زیرا نهایتاً اثر تورم بیشتر می‌شود و افزایش حقوق را خنثی می‌کند.

وی تأکید کرد: پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق در لایحه بودجه 18 درصد بود که مجلس آن را کافی ندانست و دولت هم با افزایش 20 درصد حقوق موافقت کرد؛ البته اقداماتی هم در مجلس برای فوق‌العاده‌های خاص در حال انجام است که برخی از دستگاه‌ها آن را پیشنهاد دادند و در مورد این موضوع در حال رایزنی با مجلس هستیم تا به جمع‌بندی برسیم.

بخش دوم لایحه بودجه روزهای آینده به مجلس تقدیم می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سهم بخش فرهنگ در بودجه 1403 افزایش یافته است، بیان کرد: معتقدیم پیشرفت اقتصادی بدون پیوست فرهنگی و پیشرفت در حوزه فرهنگ امکان‌پذیر نیست؛ یعنی دولت به دنبال پیشرفت همه‌جانبه است. این موضوع را حوزه‌های زیربنایی و زیرساختی در کنار هم می‌بینیم.

منظور گفت: در نظام برنامه‌ریزی و تدوین برنامه هفتم هم به موضوع فرهنگ پرداختیم و اکنون بخش اول لایحه 1403 که اولین برش از برنامه هفتم است در مجلس در حال نهایی شدن قرار دارد و بخش دوم لایحه بودجه نیز در دولت در حال تکمیل است که در روزهای آینده به مجلس تقدیم می‌شود.

بیشتر بخوانید:   اتصال 239 پمپ بنزین به سامانه هوشمند سوخت در تهران

انتهای پیام/؛Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1241

مرتبط نوشته ها