۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۸:۵۲ ب.ظ

پایان تعمیرات 123هزار مگاواتی نیروگاه های حرارتی تا نیمه اردیبهشت 1403

پایان تعمیرات 123هزار مگاواتی نیروگاه های حرارتی تا نیمه اردیبهشت 1403


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، اظهار داشت: هر ساله پس از یک دوره تولید حداکثری برق توسط واحدهای نیروگاهی در اوج بار تابستان، عملیات تعمیرات اساسی، بازدیدها و تعمیرات دوره ای واحدهای نیروگاهی بر اساس ساعت کارکرد معادل هر واحد برنامه ریزی و انجام می شود. در تعمیرات واحدهای نیروگاهی نیاز به تعویض یا بازسازی برخی از قطعات است که خوشبختانه عمدتا توسط شرکت های داخلی تامین و انجام می شود.

وی افزود تعمیرات اساسی نیاز به مهارت و کار تخصصی بوده که توسط کارشناسان و نیروهای داخلی انجام می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: با کاهش مصرف برق و امکان خروج واحدهای نیروگاهی برای تعمیرات اساسی و دوره ای برنامه ریزی اجرای 123 هزار مگاوات در بازه های مناسب تدوین شده است.

وی ادامه داد: 109 هزار مگاوات تعمیرات نیروگاههای حرارتی شامل سیکل ترکیبی ، بخار، گازی و هزار مگاوت نیروگاه اتمی و 13 هزار مگاوات برقابی داریم که برنامه زمان بندی آن به گونه ای تنظیم شده که در 15 اردیبهشت و قبل از شروع تابستان 1403 به اتمام برسد .

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با بیان اینکه تا کنون نزدیک به 35 هزار مگاوات از این تعمیرات در حال انجام بوده و یا خاتمه یافته است گفت : با توجه به ظرفیت نامی نیروگاههای کشور که 92 هزار مگاوات می باشد برخی از نیروگاهها در این دوره یعنی از ابتدای مهر تا نیمه اردیبهشت بیش از یک نوبت نیاز به بازدید و یا تعمیرات اساسی و یا تعمیرات دوره ای دارند.

بیشتر بخوانید:   افتتاح نمایشی فرودگاه سقز در دولت حسن روحانی/ بذرپاش: دولت قبل پروژه ها را با 60 درصد پیشرفت افتتاح می کرد

وی گفت: از 13 هزار و 782 مگاوات واحدهای برقابی تعمیرات 4 هزار و 694 مگاوات آن به اتمام رسیده است و در کل از 123 هزار مگاوات نیروگاههای حرارتی 34 هزار و 500 مگاوات از واحدها تعمیراتشان در حال انجام بوده و یا به اتمام رسیده است .

سخنگوی صنعت برق در پایان گفت: از ابتدای شروع فصل تعمیرات نیروگاهی و در ماههای مهر و آبان پیشرفت تعمیرات نیروگاههای کشور حدود 30 درصد بوده که شروع رضایتبخشی برای تعمیرات واحدهای نیروگاهی است .

انتهای پیام/Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1136

مرتبط نوشته ها