۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۳۳ ب.ظ

۲۵۰۰ واحد فعال صنعتی در مازندران فعال است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حسن خیریانپور صبح پنجشنبه در همایش فرصت‌های سرمایه گذاری با بیان اینکه در مازندران ظرفیت‌های بالقوه فراوانی داریم که نهفته است و می‌تواند فعلیت پیدا کند، گفت: نعمت‌های فراوانی در جنگل، دریا و دشت‌های حاصلخیز مازندران داریم که به صراحت می‌توان گفت حاصلخیزی خاک‌های استان مناسب انواع تولیدات کشاورزی بوده و دارای تنوع زیادی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران ادامه داد: صنعت یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌تواند مهیاکننده سرمایه‌گذاری بیشتر در استان باشد که این امر برای بخش‌های کشاورزی، خدمات و گردشگری کمک کننده است و به رونق این بخش‌ها کمک می‌کند.

وی بیان داشت: مازندران ظرفیت‌های متعددی در حوزه صنایع غذایی، لبنی و صنایعی که مکمل بخش کشاورزی باشد دارد و همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در راستای توسعه این صنایع و جذب سرمایه‌گذار برگزار شده است.

خیریانپور گفت: مازندران چهارمین رتبه قطعه سازی خودرو را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: دو هزار و ۵۳۳ واحد فعال در حوزه صنعت در مازندران داریم که می‌تواند به ۳ برابر مهیا ساز سرمایه‌های جدید باشد و می‌طلبد افرادی که به دنبال سرمایه گذاری هستند در مازندران اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران گفت: با نگاه به فرآوری و زنجیره‌های ارزش می‌توانیم در حوزه معادن سرمایه گذاری‌های جدیدی را تعریف کنیم.

وی افزود: مازندران در امنیت غذایی نقش مهمی را در بین ۳۱ استان کشور به خود اختصاص داده و سالانه ۷ و نیم میلیون تن بهترین محصولات کشاورزی در این استان تولید می‌شود.Source link

بیشتر بخوانید:   بهینه‌سازی تولید در کارخانه

https://karokarkhaneh.ir/?p=1409

مرتبط نوشته ها