۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۰۳ ب.ظ

60 درصد درآمد خانوارها صرف تامین مسکن می شود


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ارسلان مالکی اظهار کرد: بحث مسکن یک نیاز اساسی است که همه آحاد جامعه به نوعی با این موضوع دست به گریبان هستند و بین 30 تا 60 درصد از درآمد خانوارها به بخش مسکن اختصاص پیدا می‌کند. 

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم با علم به تمامی سختی‌های موجود در حوزه برنامه‌ریزی و ساخت مسکن، قدم در این راه نهاد تا با تمام قدرت این چالش بزرگ را در قالب ابرپروژه نهضت ملی مسکن رفع کند، اضافه کرد: رئیس‌جمهور هر 20 روز یکبار در شورای عالی مسکن شرکت و موضوعات را استان به استان پیگیری می‌کند. 

وی با یادآوری اینکه برای طرح نهضت ملی مسکن تا امروز نزدیک به 38 هزار هکتار زمین تامین شده است، گفت: روند الحاق این اراضی به محدوده شهرها کاملاً کارشناسی شده بود. کل اراضی مکان‌یابی شده حدود 84 هزار هکتار بود و پس از طی مطالعات ابتدایی و کارشناسی در کارگروه‌های فنی به 38 هزار هکتار رسیده که این نشان‌دهنده این است که حتی یک متر از اراضی الحاقی بدون بررسی در کارگروه‌های کارشناسی تصویب نشده است. 

وی اضافه کرد: تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن از 350 میلیون به 550 میلیون رسید و نرخ سود از 23 درصد به 18 درصد کاهش یافته که این کمک بزرگی به طرح خواهد کرد.

انتهای پیام/Source link

بیشتر بخوانید:   واکنش وزارت اقتصاد به کسانی که 8 سال اقتصاد کشور را تعطیل کردند

https://karokarkhaneh.ir/?p=1209

مرتبط نوشته ها