۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۳۳ ب.ظ

استفاده صهیونیست ها از آب به عنوان سلاح علیه مردم غزه

استفاده صهیونیست‌ها از آب به عنوان سلاح علیه مردم غزه


به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو در پیامی به مناسبت روز جهانی آب در سوم فروردین‌ماه سال 1403 بدین گونه نوشت، تمدن‌های بشری از سرآغاز تاریخ حول آب شکل گرفته‌اند و در ایران به عنوان مهد فرهنگ و تمدن باستان، آب نماد بینش، خرد و جاودانگی است. از طرفی ایرانیان مفتخر هستند در کنار تمدن کهن باستانی از آموزه‌های اسلامی نیز بهره جویند و در دین مبین اسلام نیز آب جایگاه والایی میان مخلوقات خداوند رحمان داشته و در قرآن از آب به عنوان وسیله رفاه، بقا، آسایش و طهارت بشر یاد شده است.

 

با توجه به اقلیم ایران، چالش‌های آبی سابقه دیرینه دارد و اولین نماد‌های مدیریت منابع آب شناخته شده دنیا نیز در منطقه شوشتر ایران واقع شده و موجب شگفت جهانیان است. تغییرات اقلیمی در دهه‌های اخیر بر اثر تخریب گسترده محیط زیست توسط اَبَرقدرت‌ها خودخوانده، چالش‌های آبی در جغرافیای ایران را بیش از گذشته کرده است. در این راستا، سال 1403 در ایران سالی است که مجموعه طرح‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به منظور ارتقای شفافیت، مشارکت مردمی و توسعه جامع‌نگر با هدف ارتقای رفاه مردم ایران به بهرداری خواهد رسید.

 

کشور‌های دنیا در سال پیش رو به دنبال رساندن آب شرب بهداشتی به مردم خود هستند، اما با توجه به جایگاه ممتاز ایران در تامین آب شرب شهری و روستایی ضمن اعلام آمادگی برای انتقال تجربیات متخصصان ایرانی به سراسر جهان، این فرصت مهیا است تا سال پیش‌رو سال حل مسائل عمیق‌تر از مدیریت منابع آب ایران باشد.

 

سازمان ملل متحد برای سال 2024 شعار «آب برای صلح» را برگزیده است، جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از انتخاب این شعار به جهانیان متذکر می‌شود، امروز که فرصت اتحاد میان ملت‌ها حول آب وجود دارد، رژیم صهیونیستی از آب به عنوان سلاح کشتار جمعی علیه مردم مظلوم غزه استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید:   یارانه نقدی دهک های اول تا سوم واریز شد

 

گزارشگران ویژه سازمان ملل بار‌ها ممانعت تل‌آویو برای رسیدن آب به مردم غزه را افشا کردند و ما در کنار تمامی آزادی‌خواهان جهان ضمن محکومیت این جنایت علیه مردم فلسطین خواستار آن هستیم که در یک محکمه جهانی، تمامی طراحان، حامیان، آمران و سربازان حاضر در این جنایت تمام عیار علیه بشریت به سزای اعمال خود برسند و شعار آب برای صلح به معنای واقعی کلمه تحقق یابد.

انتهای پیام/Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1460

مرتبط نوشته ها