۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۱۲ ب.ظ

امارات واردات سیمان ایران را ممنوع کرد

امارات واردات سیمان ایران را ممنوع کرد


ابراهیم غلام‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با ابراز اینکه “متأسفانه با سیاست‌گذاری‌های اشتباه در بازار صادراتی عراق باعث از دست رفتن این بازار بزرگ شده‌ایم.”، گفت: در زمان حاضر علاوه بر کشور امارات، سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس همچون کویت و عمان نیز در صدد اعمال محدودیت به‌استناد قوانین ضددامپینگ هستند.

وی افزود: به‌دلیل تفاوت قیمت سیمان داخلی و قیمت‌های جهانی سیمان که یک اختلاف حدوداً 50درصدی دارند، واسطه‌ها سیمان را به‌قیمت داخلی خرید می‌کنند و با کارت‌های بازرگانی یک‌بارمصرف صادر می‌نمایند و این باعث آسیب به بازارهای صادراتی سیمان ایران شده است.

این تولیدکننده سیمان تصریح کرد: پیش از این صادرات سیمان صرفاً توسط کارخانجات سیمان مجاز بود که همین باعث کنترل بهتر بازارهای صادراتی می‌شد اما متاأسفانه در یکی دو سال اخیر این ممنوعیت برداشته شده است و در زمان حاضر هر شخصی می‌تواند به‌هرقیمتی صادرات سیمان و کلینکر انجام دهد و به‌قیمت داخلی خرید نماید و صادر نماید.

به‌گفته وی، عمده ارزان‌فروشی صادراتی متأسفانه توسط کارخانجات دولتی و شبه‌دولتی اتفاق می‌افتد.

غلام‌زاده اضافه کرد: در زمان حاضر وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با ورود به موضوع قیمت سیمان و کلینکر صادراتی مانع از دست رفتن بازارهای صادراتی کشور شود.

انتهای پیام/+Source link

بیشتر بخوانید:   گفتگو| زمان بازگشت به مدار خطوط لوله آسیب دیده گاز اعلام شد

https://karokarkhaneh.ir/?p=1515

مرتبط نوشته ها