۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۴۴ ب.ظ

تفاهمنامه تکمیل قطار برقی مشهد ـ چناران امضا شد

ضرب‌الاجل نصب دوربین در مسکن مهر و نهضت ملی مسکن


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سعید غفوری؛ سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی مبنی بر توجه ویژه بر خدمات زیرساختی و زیربنایی شهرهای جدید اظهار کرد: اجرای پروژه قطار برقی مشهد ـ گلبهار ـ چناران سرعت می‌گیرد.

وی ادامه داد: در همین زمینه در روزهای پایانی سال 1402 تفاهم‌نامه تکمیل کارهای باقیمانده عمرانی و تأمین ناوگان با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) به امضاء رسید.

وی بیان کرد: با توجه به جایگاه ویژه این پروژه ملی، براساس کار کارشناسی و نشستهای تخصصی همکاران شرکت عمران شهرهای جدید و گلبهار برای بهره‌برداری هرچه سریع‌تر پروژه و استفاده مردم، این پروژه در مرحله اول به صورت «ریل باس» بعد از ریل‌گذاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

سرپرست شرکت عمران شهرهای جدید ایران گفت: همزمان با بهره‌برداری بحث الکتریکال و سیگنالینگ مسیر هم پیگیری خواهد شد تا هدف اصلی که استفاده از ظرفیت قطار برقی با سرعت 140 کیلومتر است نیز انجام شود. 

غفوریا افزود: اواخر سال گذشته تفاهم نامه‌ای با موضوع تکمیل کارهای باقیمانده عمرانی و تأمین ناوگان با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) انجام و ابلاغ گردید تا شاهد بهره‌برداری از پروژه ملی قطار برقی هشهد به شهرجدید گلبهار تا پایان دولت سیزدهم باشیم.

 رئیس هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید کشور درباره آخرین وضعیت این پروژه ضمن اشاره به اینکه تملک 98 درصد مسیر پروژه قطار برقی به صورت کامل انجام شده است اعلام کرد: در بخش زیرسازی و ابنیه این پروژه به جز تونل این مسیر، تقریباً 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و اکنون می‌توانیم ریل گذاری و روسازی 35 کیلومتر از مسیر پروژه را شروع کنیم.

بیشتر بخوانید:   هشدار بارش برف و کاهش دما در 20 استان

 وی تاکید کرد: در قسمت کار باقیمانده تونل از 4 کیلومتر اشاره شده در حال حاضر یک کیلومتر حفاری به صورت اتریشی به صورت کامل انجام شده است.

قطار حومه ای مشهد ـ گلبهار ـ چناران سال 84 به تصویب شورای هماهنگی ترافیک کشور رسید و عملیات اجرایی آن سال 91 آغاز شد.

بنابر اعلام شرکت عمران شهرهای جدید ایران، این پروژه مانند بسیاری از پروژه‌های زیرساختی بنا بود از طریق فاینانس خارجی تأمین اعتبار شود اما طرف چینی از این پروژه مانند دیگر پروژه‌های ریلی عقب‌نشینی کرد تا مسیر تأمین اعتبار این پروژه ریلی تغییر یابد و این امر مهم شکل نگیرد.

انتهای پیام/Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1468

مرتبط نوشته ها