۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۷:۰۷ ب.ظ

عدم توافق مزدی کارگران و کارفرمایان تا افطار

عدم توافق مزدی کارگران و کارفرمایان تا افطار


علیرضا میرغفاری, نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری تسنیم؛ با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی کار بعد از افطار ادامه دارد گفت: هنوز دیدگاه های جامعه کارگری و کارفرمایی به هم نزدیک نشده است,تأکید گروه کارگری این است که ابتدا هزینه سبد معیشت در نظر گرفته شود و سپس دستمزد تعیین شود.

میرغفاری بیان کرد: نمایندگان جامعه کارگری در سبد معیشتی تاکید دارد میانگین قیمت‌ها بر اساس آمار اعلامی از سوی مرکز آمار ایران و بر اساس بعد خانوار 3.3 لحاظ شود، اما نمایندگان دولت و کارفرمایان اصرار دارند در این سبد باید حداقل‌ها در نظر گرفته شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار افزود:پیشنهاد جامعه کارگری برای مزد 1403مبلغ 22میلیون و 800هزار تومان است که انتظار می‌رود دولت با 75 درصد آن موافقت کند.

میرغفاری بیان کرد:‌طبق نرخ تورم 42.5درصدی بهمن امسال، همچنین بر مبنای دهک چهارم و بعد خانوار 3.3 (طبق سرشماری سال 1395) و نیز مطالعات انستیتو تغذیه ایران عدد سبد معیشتی مطلوب 21میلیون و 668هزار تومان به دست می‌آید، این عدد سبد معیشتی مطلوب بدون در نظر گرفتن تورم انتظاری سال 1403 است.

انتهای پیام/Source link

بیشتر بخوانید:   کشف نفت شیل در 10 نقطه ایران/برداشت نفت ارزان تر از آمریکا

https://karokarkhaneh.ir/?p=1456

مرتبط نوشته ها