۱۴۰۳-۰۳-۲۸ ۸:۳۴ ب.ظ

هشدار قرمز هواشناسی برای 4 استان/ برف 1متری در راه است

هشدار قرمز هواشناسی برای 4 استان/ برف 1متری در راه است


صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ با توجه به فعالیت سامانه بارشی، سازمان هواشناسی برای جنوب غرب آذربایجان غربی، ارتفاعات شمالی آذربایجان شرقی، ارتفاعات و محورهای مواصلاتی اردبیل و شمال غربی کردستان هشدار سطح قرمز صادر کرده است.

وی ادامه داد:‌ برای این مناطق بارش برف سنگین پیش‌بینی شده است و توصیه می‌کنیم مردم از هرگونه ترددی خودداری کنند و سفرها را به زمان دیگری موکول کنند.

وی با اشاره به احتمال وقوع بهمن، افزود: بر این اساس به کوهنوردان توصیه می‌کنیم به‌هیچ‌عنوان فعالیتی نداشته باشند.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور گفت: دستگاه‌های اجرایی بایستی برای برف‌روبی آمادگی داشته باشند، احتمال قطعی برف و انسداد راه‌های روستایی به‌ویژه در مناطق سردسیر و حتی انسداد راه‌های شریانی در گردنه‌ها وجود دارد.

ضیائیان با تأکید بر این‌که روستاییان باید برای قطعی برق و انسداد جاده‌ها آمادگی داشته باشند، اضافه کرد: این احتمال وجود دارد در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات جنوب غرب استان آذربایجان غربی شاهد بارش برف 1متری باشیم.

توصیف سامانه: تشدید قابل توجه فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: شنبه 1402/10/23

زمان پایان: شنبه 1402/10/23

نوع مخاطره: بارش سنگین برف، مه گرفتگی، در مناطق کوهستانی کولاک برف و رخداد بهمن.

منطقه اثر: جنوب غرب آذربایجان غربی، شمال غرب کردستان، ارتفاعات اردبیل و ارتفاعات در شمال شرق آذربایجان شرقی.

اثر مخاطره: اختلال در ناوگان حمل و نقل، کاهش دید، بهمن، کولاک برف، انسداد محورهای موصلاتی به ویژه در مناطق سردسیر و اختلال در انتقال نهاده‌های انرژی از جمله برق و گاز.

توصیه: اجتناب از سفر بویژه در گردنه های برف گیر، خودداری مطلق از فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، پرهیز از فعالیت‌های عمرانی، آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امدادی، آمادگی کامل راهداری جهت برف‌روبی در مسیرها و مدیریت در انتقال نهاده‌های انرژی.

بیشتر بخوانید:   شناسایی بیکاران با کد ملی برای معرفی به متقاضیان نیرو

انتهای پیام/+Source link

https://karokarkhaneh.ir/?p=1225

مرتبط نوشته ها